Demetevler Diş Hekimi Estetik Diş Hekimliği
Ankara Acil Diş Hekimi Dental İmplant
Ankara Nöbetçi Diş Hekimi Diş Beyazlatma
Yenimahalle Diş Hekimi Laminate Porselenler
Demetevler Diş Hekimi Panoramik Röntgen
Ankara Acil Diş Hekimi Dental Tomografi
Ankara Nöbetçi Diş Hekimi Ortodontik Tedavisi
Yenimahalle Diş Hekimi Restoratif Diş Hekimliği
Demetevler Diş Hekimi Kök ve Kanal Tedavisi
Ankara Acil Diş Hekimi Protezler
Ankara Nöbetçi Diş Hekimi Porselen Kronlar
Yenimahalle Diş Hekimi Zirkon Kronlar
Demetevler Diş Hekimi Çocuk Diş Hekimliği
Ankara Nöbetçi Diş Hekimi Koruyucu Diş Hekimliği
Ankara Acil Diş Hekimi Ağız ve Diş Sağlığı
 

Dental implantların olası komplikasyonları nelerdir? / Ankara Diş Hekimi / Polikliniği / Hastanesi

Bazı komplikasyonlarla karşılaşılabilir ancak bunlar uygun şekilde yönlendirilebilir.

  • 1- Kemik kaybı; Kemik kaybı implantın etrafında gerçekleşebilir. Ancak implantı yerleştiren diş hekiminiz tarafından yapılacak düzenli kontrollerle oluşabilecek büyük çapta kemik kayıpları tespit edilir ve tedavi edilebilir.
  • 2- Enfeksiyon; İmplantın etrafında oluşan enfeksiyonlar çoğunlukla yetersiz oral hijyenin bir sonucudur. Enfeksiyondan korunmak için, implantlar hekiminiz tarafından düzenli aralıklarla temizlenmelidir. Eğer periodontal rahatsızlığınız varsa, koruyucu periodontal tedavi uygulanmalıdır.
  • 3- İmplant kaybı; İmplantlar enfeksiyon, kırılmalar vb farklı sebepler ile kaybedilebilir. Bazen osseoentegrasyon gerçekleşmez. Normal şartlarda kaybedilen implantı yenisiyle değiştirmek mümkündür.
  • 4- İmplant kırılması; İmplant kırılması çok ender görülen bir durumdur (vakaların yüzde birinden daha azı) Bu tip durumlar genelde, hastanın normal işlevler dışındaki alışkanlıklarının (diş gıcırdatma, diş sıkıştırma) veya uygun hesaplanmamış oklüzal mesafe gibi çeşitli yüklenme hataları sonucudur.
  • 5- Protezle ilgili komplikasyonlar; İmplantların üzerine yerleştirilen porselen, kron ve köprüler kırılabilir. Porselen kırıkları implantlarda doğal dişe nazaran daha çok görülür, çünkü implantla kemik arasında basıncın emilimi düşüktür. Kron, köprü ve protez vidalarının mekanik kırılmaları veya vida kaybı çok nadir görülmektedir ve hastaların yüzde onunda olduğu rapor edilmiştir. Bu durumlar genelde hastanın normal işlevler dışındaki alışkanlıklarının (diş gıcırdatma, diş sıkıştırma) veya uygun hesaplanmamış oklüzal mesafe gibi çeşitli yüklenme hataları sonucudur.
  • Sitemizde bulunan bilgiler genel bilgi amaçlıdır.

    2018 All Rights Reserved - Designed by Maya Dent Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinik Ltd. Şti